“Physics Informed Machine Learning Applications to Geotechnical Engineering"

RWTH Aachen zaprasza do udziału w pierwszym Blended Intensive Programme “Physics Informed Machine Learning Applications to Geotechnical Engineering".

Kurs organizowany jest przez Instytut Geomechaniki i Techniki Podziemnej RWTH Aachen.

Termin: 18-19.07 - zajęcia online, 25-29.07 - pobyt w uczelni RWTH Aachen

W pierwszej kolejności studenci wezmą udział w dwudniowym kursie wprowadzającym prowadzonym za pośrednictwem Zoom w dniach 18 i 19 lipca 2022 r. W ciągu tych dwóch dni omawiane są zasady uczenia maszynowego, a studenci poznają narzędzia, z którymi będą pracować, czyli głównie Kod Pythona napisany w Jupyter Notebooks. W ciągu tygodnia na kampusie, od 25 do 29 lipca 2022, studenci wykorzystają nowo nabytą wiedzę teoretyczną podczas warsztatów w stylu hackathonu. Oprócz zajęć będą organizowane imprezy towarzyskie, takie jak grille i wycieczki lokalne.

Aplikacja jest otwarta dla studentów studiów magisterskich z zakresu inżynierii, geofizyki, informatyki i matematyki stosowanej.

Studenci mogą zdobyć łącznie 3 ECTS za kurs i otrzymać stypendium Erasmus+ z uczelni macierzystej. Więcej informacji o możliwości uzyskania stypendium.

Termin składania wniosków: 13 czerwca 2022 r

Szczegóły programu i aplikacji na https://www.rwth-aachen.de/cms/root/studium/Im-Studium/Internationales/Exchange-Incomings/Austauschprogramme/ENHANCE-Incomings/~uxjtm /WZMOCNIENIE-Program intensywny-mieszany/?lidx=1

Więcej informacji w ulotce:

BIP RWTH (.pdf, 672,33 kB)